Frokostmøte: Psykoselidelser – hva vet vi om dem?
Sted: Litteraturhuset i Bergen, sal Olav H. Hauge – Bergen
Tidspunkt: 08.30-09.10
Bioteknologirådet inviterer til frokostmøte om psykoselidelser, behandling og arvelighet. Kan persontilpasset medisin gi bedre behandling?
I dette foredraget vil professor og klinikkoverlege Erik Johnsen fortelle oss om hva vi vet i dag om hvorfor noen utvikler psykoselidelser, hvor mye vi vet om arvelighet og hvorfor noen har god effekt av de medisinske behandlingsformene vi har tilgjengelig i dag, mens andre ikke har det. Kan bedre persontilpasset medisinbehandling være en løsning for et bedre behandlingstilbud?
Erik Johnsen er professor i psykiatri ved Universitet i Bergen og klinikkoverlege ved Psykiatrisk klinikk på Haukeland Universitetssykehus. Erik er leder av Bergen Psykoseforskningsgruppe og senterleder ved Mohn forskningssenter for psykoselidelser.
Møtet er åpent for alle (gratis) og vil bli strømmet. Det tilbys lett servering.
Tid: kl 08.30-09.10 onsdag 1. oktober
Sted: Litteraturhuset i Bergen, sal Olav H. Hauge